Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Autoklempírna

Autoklempírna

Opravíme každý šrám na vašem autě

V našem autocentru pracují šikovní autoklempíři s moderními technologiemi. Proto nabourané nebo jinak poškozené vozy (vandalismus, kroupy apod.) opravíme tak, že budou opět jako nové. Naše autocentrum opravuje vozy všech značek, typů i velikostí. Přivézt k nám můžete osobák i dodávku.

Technologie v autoklempírně

Používáme moderní nástroje, abychom odvedli špičkovou práci. Naši autoklempíři pracují s nejlepšími bodovými svářečkami a spotovými zařízeními, jež jsou velmi šetrné a umožňují precizní vyrovnání hliníkové i plechové karosérie. Pomáhá nám také perfektní rovnací rám Blackhawk.

Myslíme i na postupy. Při výměně plechového dílu vždy provedeme teplé cínování přechodů mezi díly. Metoda PDR nám zase umožní opravit karosérii bez poškození laku. Díly i celý vůz vám samozřejmě můžeme nalakovat v naší autolakovně.

PDR

karosárnaPaintless Dent Repair metoda v praxi znamená opravu důlků a promáčklin bez lakování a poškození laku. Tato specializovaná technika je založena na vysoce kvalifikované ruční práci. Vymačkávání a vytahování důlků probíhá za studena s pomocí specializovaných nástrojů. PDR je 100% a nejrychlejším řešením. Oprava nezanechá ani stopu a vozidlo tak neztrácí na hodnotě.

Druhy oprav metodou PDR

oprava karosérieTechnika vymačkávání (vnitřní)

Při metodě vymačkávání pracuje náš technik ze zadní interiérové strany plechu. Důlky a jiné deformace se pohybem „k sobě“ jemně vytlačují zpět na povrch. Tato činnost vyžaduje extrémní zručnost a cit. Proto pro tuto metodu používáme speciální nářadí z oceli, které je tvarované tak, abychom se s ním dostali i do těžce přístupných míst. K důkladnému vyhledávání důlků používáme i odrazovou desku, tzv. dentreflektor.

Technika tahová (vnější)

Tahovou techniku je nezbytné využít tehdy, kdy se k poškozenému místu nedostaneme pákou či hákem. Typicky se jedná např. o dveřní rámy. Pro vytažení nerovností používáme systém nalepovacích čepů a rezervního kladiva. Za použití speciálního lepidla aplikujeme na poškozené místo nalepovací čep. Jakmile lepidlo ztuhne, reverzním kladivem vytáhneme čep, který s sebou vytáhne i důlek. Výstupek jemně zaklepeme do původního tvaru a karoserie vypadá, jako by na sobě žádný důlek nikdy neměla. Tato metoda patří k těm časové náročnějším a nelze ji použít na všechna poškození.

Rámy pro rovnání karoserií

rámy pro rovnání karosériíRovnací rám Korek® od Americké značky Black Hawk

Vytahovací rámy pro opravy poškozených karosérií jsou vhodné pro vytahování kapot, střech, blatníků, čel, dveří atd… Výhodou je jednoduché a rychlé použití, rovnání bez demontáže karosářských dílů. Všestranné nastavení rámu umožňuje vytahování provést ze všech úhlů a pro práci na všech typech vozidel.

  • Díky ideálnímu rozložení kolejnic je Korek® vhodný pro každé rovnání:
  • Kotvení vozidel – práce s rovnacími stolicemi s modulárním systémem
  • Práce na podélně umístěném vozidle – kotvení je přizpůsobeno současným karoseriím

Sada hydrauliky pro rám Korek

  • Systém Korek s vektorovým principem
  • Jednoduchost tažných jednotek
  • Zvyšuje se pravděpodobnost současného tahu nebo tlaku pro lepší rozložení sil rovnání

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů