Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Autoservis

Autoservis

Geometrie a kalibrace všech bezpečnostních prvků

geometrieS rostoucím počtem asistenčních systémů pro řidiče ve vozidlech roste i míra bezpečnosti provozu na silnicích, ale zvyšuje se také jízdní míra pohodlnosti. Dnes se rozšíření kamerových a radarových systémů neomezuje pouze na segment vozů vyšších tříd, stále častěji je najdete i v automobilech střední a kompaktní třídy. Autoservisy tak stojí před jasnou výzvou – jak odborně kontrolovat a kalibrovat tyto systémy? U nás, jsme na tuto výzvu připraveni, a to díky nástroji CSC od německé společnosti Hella Gutmann Solutions. Ještě jste o něm neslyšeli? Jeho hlavními vlastnostmi je:

 1. Snadné seřizování
 2. Rychlá kontrola
 3. Přesné nastavení

Geometrie vozidla - Proč je tak důležitá?

 1. Táhne řízení Vašeho vozidla doleva, nebo doprava?
 2. Váš volant při jízdě přímo není ve správné poloze?
 3. Není opotřebení Vašich pneumatik rovnoměrné?

Pokud jste odpověděli ano, je pravděpodobné, že nemáte správně seřízenou geometrii kol.

Co způsobuje problémy s geometrií?

geometrieProblémy s geometrií většinou způsobí opotřebení dílů řízení a zavěšení kol. Mohou být také výsledkem nárazu na výmol, obrubník či při změně světlé výšky vozidla.

Jak často provádět kontrolu a seřízení geometrie?

 1. Po jakékoli vážnější nehodě
 2. Při každé výměně dílů řízení a zavěšení kol.
 3. Kdykoliv po absolvování nebezpečné situace, nebo zatáčky.
 4. Preventivně jednou až dvakrát za rok – ideálně při přezutí pneumatik.

Správně seřízená geometrie kol Vám šetří peníze, přináší radost z jízdy a zaručí tak Vaši celkovou spokojenost.

Autoservis – Test tlumičů a brzd

V našem autocentru provádíme vibrační test tlumičů a testování brzd na válcové zkušebně. Naše měření je přesné, jelikož používáme profesionální a kalibrované zařízení, což nám zajistí precizní výsledek testu během několika minut. Je samozřejmostí, že protokol o tomto měření od nás jako zákazník obdržíte.

Profesionální testování brzd a tlumičů

Asi není potřeba zdůrazňovat, že špatná funkce brzd a tlumičů ovlivňuje chování vozidla na vozovce, což by mohlo vést až k dopravní nehodě.1 Navíc, správná funkce tlumičů má velký vliv také na jízdní komfort. Příznaky špatné funkce tlumičů a brzd nemusejí být vždy zřejmé, a tak tou nejlepší volbou pro Váš vůz je zajištění profesionálního otestování a měření. A kde jinde, nežli u nás?

Důsledky špatných tlumičů

 1. Na nerovné vozovce se prodlužuje brzdná dráha až o 10 metrů!
 2. Častá zbytečná aktivace ABS na nerovnostech.
 3. Špatné chování vozidla na nerovné vozovce a v zatáčkách.
 4. Výrazné větší namáhání dalších částí vozidla (např. silentbloků).

Doporučujeme pravidelnou kontrolu tlumičů a brzd každých 60.000 - 80.000 km

Pravidelným servisem zajistíte Vašemu vozidlu bezporuchovost.

test tlumičů a brzd test tlumičů a brzd

Autoservis – Pneuservis

pneuservisS pneumatikami je to jako se ženami. Věříme jim, ale sem tam je dobré je zkontrolovat… Na co si (u těch pneumatik) dát pozor?

1. Stáří

I když někteří výrobci pneumatik neudávají časovou výdrž svých produktů, je doporučeno vyměnit všechny pneumatiky vč. rezervy starší 10 let. Pozor! U zimních pneumatik je interval podstatně kratší - 5 let. Životnost pneumatiky je samozřejmě ovlivněna z velké části svým majitelem a jeho stylem jízdy (jsi dravec nebo výletník?), ale i skladováním pneumatik a celkovým stavem náprav vozidla.

2. Hloubka dezénu

Většina řidičů řeší tento problém obvykle dvakrát do roka, a to při přezouvání. Minimální hloubka dezénu letních pneumatik je 1,6 mm, u zimních pneumatik jsou to 4 mm. Pravidelná kontrola stavu je nutností, protože opotřebená pneumatika je vystavena riziku defektu a aquaplaningu. Navíc se výrazně zhoršují její vlastnosti brždění a přilnavosti k vozovce.

3. Tlak

Tlak ztrácí průběžně všechny pneumatiky, přičemž průměrná rychlost se pohybuje okolo 1PSI za měsíc. V případě podhuštění, ke kterému dochází častěji, se středová část pneumatiky prohýbá a její dezén nefunguje tak, jak byl navržen. Zvyšuje se tím spotřeba a vozidlo na silnici není stabilní - tzv. plave. V opačném případě, dojde-li k přehuštění, se kontaktní plocha zmenšuje, což vede k rychlejší ztrátě stability a trakce. Vozidlo se stává tužším a jízda méně komfortní.

Přezouvání

Aby Kačenka nešla celou dobu v bačkůrkách. Povinnost užívání zimních pneumatik je stanovena v termínu od 1. listopadu do 31. března, pokud:

 1. Je na silnici souvislá vrstva sněhu, led, nebo námraza.
 2. Vzhledem k povětrnostním podmínkám můžeme na vozovce předpokládat souvislou vrstvu sněhu, ledu, nebo námrazy.

Vzhledem ke směsi, ze které je zimní pneumatika vyrobena, je vhodné její použití při poklesu venkovní teploty pod 7 °C a to z důvodu přilnavosti. Při přezouvání je však důležité pamatovat i na vyvážení kol. Nevyvážená kola poškozují Váš podvozek vibracemi, které ničí ložiska, tlumiče, čepy a další součástky. Řada řidičů má doma dvě sady kol, jednu na léto a jednu na zimu. A i když je každý druhý zvládne vyměnit svépomocí, doporučujeme navštívit pneuservis nejméně jednou ročně právě kvůli vyvážení.

Jak poznám nevyvážená kola?

 1. Při jízdě cítíte vibrace ve vozidle a volant se chvěje (a nemáte tam schovaný vibrátor).
 2. Výrazný discomfort při jízdě ve vyšších rychlostech (nad 70km/h).

Autoservis – Klimatizace

V našem centru jsme schopni provádět celkový servis klimatizací a zároveň i test klimatizačního okruhu, abychom předešli závadám. Celé plnění klimatizace, nebo jen její částečné doplnění, provádíme na plně automatickém přístroji, který obsahuje širokou databázi vozidel – zvládneme to tedy na jedničku i s tím vaším.2

Údržba klimatizace by se měla provádět dle doporučení výrobců každý rok, zejména před letním obdobím, současně s provedením její dezinfekce. Dezinfekcí klimatizace nazýváme proces, kdy je celá soustava vč. interiéru vozidla zbavena škodlivých mikroorganizmů, plísní a zápachu. A je to znát…

Autoservis – Použití produktů německé firmy PRO TEC

Od roku 1988 je společnost PRO-TEC Deutschland GmbH světovým výrobcem petrochemických výrobků pro údržbu a opravu motorových vozidel. Jejich sortiment byl řadu let zkoušen, testován a kontinuálně vyvíjen, aby zaručil optimální schopnost výkonu všech benzínových a dieselových motorů. Používáním těchto výrobků se odstraňuje znečištění, zpryskyřičnatění dané provozem v celém olejovém a mazacím okruhu i v palivovém a chladicím systému. Díky tomu je optimalizován spalovací proces a výkon motoru plně využit.

Vývoj a výroba jejich produktů jsou realizovány ne nejvyšší úrovni jakosti, jsou certifikovány podle odpovídajících norem a přizpůsobují se neustále komplexnější technologii vozidel. PRO-TEC zásobuje své spokojené zákazníky po celém světě ve více než 100 zemích a díky dlouholetým zkušenostem ze spolupráce s automobilovým průmyslem je jejich sortiment celosvětově považován za unikátní a doporučován řadou autorizovaných servisů. 

Náš sortiment:

Engine Flush – Přípravek pro vnitřní čištění motorů

 • Odstraňuje znečištění dané provozem v celém olejovém a mazacím systému, ale také usazeniny i karbonové přílepky na pístních kroužcích a neutralizuje škodlivé motorové kyseliny. Složky s vysokou mazací schopností chrání během čistícího procesu celý agregát proti opotřebení.
 • Kam s ním? Pro všechny zážehové a dieselové motory, převodové ústrojí a diferenciály.

Oil Booster – Přípravek pro zlepšení výkonu

 • Snižuje spotřebu oleje i paliva a zajišťuje snadné startování. Nejvíce chrání motor v oblasti mezního tření, čímž snižuje jeho opotřebení. Oil Booster neutralizuje škodlivé motorové kyseliny, předchází tvorbě usazeniny, brání před korozí, zamezuje tvrdnutí těsnění a prodlužuje životnost motoru. Snižuje třecí síly pohyblivých částí agregátu.
 • Kam s ním? Pro všechny zážehové a dieselové motory, převodové ústrojí a diferenciály.

Diesel Systém Cleaner – Čistič pro dieselové systémy

 • Trvale odstraňuje znečištění dané provozem v celém dieselovém systému od nádrže po spalovací komory, odstraňuje zpryskyřičnatění, zalepené části ve vstřikovacích tryskách a vstřikovacích čerpadlech. Umí odstranit usazenou rez v systému a karbonizaci ve spalovacím prostoru, maže a chrání dieselový vstřikovací systém a celou vrchní část válců. Navíc zamezuje oxidaci paliva a růst mikroorganismů a zlepšuje atomizaci paliva.
 • Kam s ním? Použití ve všech dieselových motorech, včetně motorů s katalyzátorem, filtrem pevných částic a turbodmychadlem

Fuel Line Cleaner – Čistič pro palivové systémy benzinových motorů

 • Odstraňuje znečištění dané provozem v celém palivovém systému od nádrže po spalovací prostor, odstraňuje zpryskyřičnatění a zalepení v karburátorových a vstřikovacích tryskách a umí mazat a chránit vrchní část válců. Dále odbourává usazenou rez v systému a karbonizaci ve spalovacím prostoru. Váže na sebe vlhkost a kondenzovanou vodu v palivu.
 • Vhodné pro všechny benzínové motory.

  přípravek přípravek

Kontaktujte nás

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů